Het prachtige Tasmanie
Blijf op de hoogte en volg Wendy
08 Mei 2014 | Australië, Tasmania
net een plaatsje in de shuttlebus, dat scheelde me een uur wachten. Om 9:00 uur was ik bij mijn hostel YHA montgomery's. Er was nog niemand in mijn kamer, dus probeerde ik nog wat te slapen. Boodschappen gedaan en wat rondgelopen in het winkelcentrum. Terug in de kamer was er een meisje, Emily. Samen op pad gegaan naar de markt, was erg gezellig. Samen gegeten, waarna een meisje ineens over de tour begon. Ze was heel negatief en daar kreeg ik het een beetje benauwd van. Gelukkig kon Emily me wat goede moed in praten.
6:30 uur ging de wekker en precies om 7:00 uur werd ik opgehaald. Ik was de eerste. We reden langs de andere hostels om de anderen op te halen. We hadden een kleine groep, 9 in totaal. Klein, maar fijn, iedereen had zo contact met elkaar. De eerste dag van oost naar west gereden, in totaal 300 km. We maakt een wandeling met "the giants", door een regenwoud met reusachtige bomen, naar twee prachtige watervallen. Voor lunch stopten we
bij "Lake Sint Clair", een heel groot meer erg mooi. We reden door de "world
herritage" waar we nog stopten voor een kleine wandeling naar de "Nelson
Falls". We reden door naar Strahan waar we de eerste twee nachten zouden verblijven. De eerste dag was zo koud! In het hostel gingen meteen de kachels aan om warm te worden. Niemand was op dit koude natte weer voorbereid. Iedereen was jaloers op mijn gevoerde waterdichte jas, die ik mocht lenen van Leon. Voor avondeten was er een bbq. Verder kwam ik er de eerste dag ook achter dat de tour tot donderdag duurde in plaats van vrijdag, wanneer ik mijn vlucht terug had naar Melbourne. Besloten om dan nog maar een dag bij te boeken.
De volgende dag waren er twee opties, een cruise over de "Gorden river" of een wandeling van drie uur naar de grootste waterval van het zuidelijk halfrond. De cruise was op eigen kosten, dus het grootste gedeelte van de groep besloot voor de wandeling te gaan. Iedereen had al de kleren aangetrokken die hij mee had, vanwege de kou van gister. Deze dag was alleen niet zo heel koud en we waren in beweging, dus die kleren hadden we eigenlijk niet nodig. De wandeling was nat en modderig, maar het uitzicht was alles waard. We liepen over een onstabiele hangbrug, waar twee mensen tegelijk overheen mochten. Als je halverwege naar links kreeg zag je gigantische waterval. Dezelfde weg terug gelopen en teruggereden naar Strahan. Daar reden we nog naar de zandduinen en onze laatste stop was ocean beach.
De derde dag was de slechtste dag van de week. De hele dag regen! Vandaag zouden we naar "Cradle mountain" gaan voor een mooie wandeling. Vanwege de regen ging dit helaas niet door. We zijn met het busje rongereden en af en toe uitgestapt om een foto te maken. Helass waren deze foto's niet zo mooi als dat ze zouden moeten zijn vanwege het aombere weer, maar okee. Doordat we de wandeling oversloegen bleeg er vel tijd over in de middag. Met wat improvisatie van de gids zijn we 's middags naar een chocoladefabriek en kaasboerderij geweest waar we chocolade en kaas konden proeven. We wouden ook nog naar de zalmproeverij maar helaas was deze al gesloten. Direct door naar Launceston. Met een groepje wraps gemaakt als avondeten. Erg gezellig en lekker!
Deze dag begonnen we met een kleine mistige ochtendwandeling in Launceston. Daarna reden we naar het plaatsje Ross. Een klein, vredig plaatsje in een prachtige omgeving. Hier kwamen drie andere de groep vergezellen. Lunch in de havenplaats "Sint Helen" en daarna door om de rest van de middag te verblijven bij de "Bay of fires". Blauwe zee, wit strand, met rood bedekte rotsen en met de zon erbij, een prachtige plek om de middag door te brengen. Daarna reden we door naar het volgende hostel in Bicheno.
Vandaag een prachtige dag, waar we drie opties hadden voor een wandeling. De eerste optie was naar het uitkijkpunt en terug, de tweede naar het uitkijkpunt en "Wine glass bay" en terug of de derde optie, de "Mount Amos" beklimmen. Eindelijk wat uitdaging, dus met het grootste gedeelte van de groep gingen we naar boven. 1,5 uur klimmen, over de rotsen, stijle hellingen, geen normaal pad te vinden. Echt een uitdaging dus, maar we bereikten de top en het uitzicht was prachtig. Mooi zicht over "Wine glass bay" en de rest van de omgeving, veel foto's gemaakt en een groepsfoto. Daarna werd de daling ingezet. 3,5 uur later waren we weer terug bij de parkeerplaats. Toch wel erg moe, blij dat we konden zitten. Een ijsje gehaald bij "Kate's berry farm" en daarna naar een opvang voor de tasmanian devils, kangoeroe's (met buidel dit keer), koala's etc... Eerst kregen we een kleine rondleiding door een verzorger en daarna mochten we de kangoeroe's voeren. Korte busreis terug naar Hobart, hostel YHA montgomery's. 'Avonds
met de groep fish and chips gegeten. Deze nacht een tweepersoonsbed voor mij alleen.
De laatste dag konden we een beetje uitslapen, maar iedereen was al vroeg in de weer. Om 8:00 uur werden we opgehaald voor onze dagtrip naar Port Arthur. Eerste stop was "Richmond bridge", de oudste brug van Australie, 1823. Onderweg een paar keer gestopt voor een korte wandeling of een mooie uitzichtsfoto. Om 11:30 uur kwamen we aan bij Port Arthur. We zouden hier tot 15:00 uur verblijven. Om 12:30 uur hadden we een kleine onformatie tour en om 13:40 uur een cruise over het water. Daarna hadden we nog een uurtje om zelf rond te lopen en nog wat foto's te maken.
Na de trip meteen door naar het vliegveld waar ik samen met twee andere werd afgezet. Afscheid genomen van de groep. Amar had dezelfde vlucht als mij, dus dat was gezellig. Hij bestelde wijn en een kaasplankje als avondeten. Erg aardig. Zo zaten we te praten en zo was het tijd om aan boord te gaan. Helaas was de vlucht een half uur vertraagd. Om 21:45 uur eindelijk aangekomen in Melbourne waar ome Siem en tante Alie me al stonden op te wachten.
Super leuke week gehad in Tasmanie! Was niks zoals het meisje in het hostel me vertelde. De groep was leuk en de gids was ook wel okee.
Tasmanie is prachtig!
Zaterdag nog een laatste trip naar Adelaide en Alice Springs! Waar ik uiteraard nog een verslag van zal doen.
Zie jullie over 16 dagen!
Liefs en heel veel knuffels!
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley